سیستم  پرسش و پاسخ
پرسشهاي متداول داوطلبان
طرح سؤال جديد
داوطلب گرامي،
ابتدا پرسش هاي متداول را ملاحظه نماييد، در صورتي که سوال شما در فهرست پرسش هاي متداول موجود نبود، سوال خود را در اين قسمت مطرح نماييد.

پرسش های متداول
بخش مورد نظر:
 


 • شناسه و رمز ثبت نام را چگونه تهیه کنم؟
  با ورود به سیستم "خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام" میتوانید جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام نمایید. با خرید کارت اعتباری، شناسه و رمز ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • اگر در هنگام ثبت نام به نحوی ارتباط اینترنتی قطع شود وضعیت چگونه خواهد بود؟دوباره اقدام کنم؟آیا کارت اعتباری باطل شده است؟
   نیازی به خرید مجدد کارت نیست، تا زمانیکه دکمه تایید نهایی و ثبت اطلاعات را کلیک نکرده باشید کارت باطل نشده است و می توانید مجددا با همان کارت جهت ثبت نام اقدام نمائید.

 • عکس خودرا وارد کرده ام ولی بعد از زدن دکمه تایید و ادامه به مرحله بعد نمی رود؟
   در صورتیکه عکس شما در کادر خاکستری مشاهده نمی شود، لطفا عکس خود را مجددا انتخاب کرده و روی دکمه " ارسال عکس" کلیک نمائید. سپس دکمه " تایید و ادامه " را کلیک کنید.

 • آیا برای انتخاب رشته در هر گروه آزمایشی باید کارت جداگانه بخرم؟
  بله. داوطلبان برای انتخاب رشته / محل در هر گروه آزمایشی لازم است با تهیه کارت اعتباری جداگانه اقدام به انتخاب رشته/محل نمایند.

 • با کلیک بر روی دکمه "تایید و ادامه" به صفحه بعد نمی رود؟
   در اطلاعات ارسالی شما خطایی وجود دارد. به پیغام خطا و توضیحاتی که با رنگ قرمز در بالای صفحه نمایش داده شده است توجه فرمائید.

 • پس از وارد کردن کد رشته/ محل با پیغام "کد رشته انتخابی موجود نمی باشد" مواجه می شوم؟
   توجه داشته باشید که کد رشته  را می بایست از "جدول نام و کد رشته های دانشگاهی" در منوی سمت راست انتخاب کنید.

 • امکان وارد کردن نام کامل رشته / محل دانشگاهی وجود ندارد؟
   توجه داشته باشید که فقط  " کد"  رشته و  " کد" محل دانشگاهی را در کادر مربوطه وارد نموده و از درج نام رشته و یا نام محل دانشگاهی خودداری فرمائید.

 • آیا امکان ویرایش اطلاعات فردی و یا اطلاعات رشته/ محل های انتخابی وجود دارد؟
  خیر. پس از پايان مراحل ثبت‌ نام و دريافت رسيد ثبت ‌نام، امكان ويرايش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

 • چگونه از موفقیت آمیز بودن ثبت نام خود اطمینان حاصل کنم؟
    در صورتی که ثبت نام شما با موفقیت انجام شده باشد می توانید جهت اطمینان از ثبت نام خود به بخش " مشاهده و چاپ اطلاعات"  مراجعه و با واردکردن مشخصات کارت، کد رهگیری و رسید ثبت نام خود را مشاهده نمائید. در غیر اینصورت می توانید مجددا با همان کارت اقدام به ثبت نام کنید.

 • من ثبت نام کرده ام و رسید گرفته ام. حالا چکار باید بکنم؟
  48 ساعت پس از اتمام ثبت‌نام با در دست داشتن نسخه چاپي رسيد ثبت‌نام به واحد دانشگاهي مربوطه مراجعه نماييد.

 • رسید ثبت نام خود را ندارم. چگونه می توانم مجددا از آن پرینت بگیرم؟
   در صورتی که ثبت نام شما با موفقیت انجام شده باشد جهت دریافت رسید ثبت نام خود می توانید  به بخش " مشاهده و چاپ اطلاعات "  مراجعه نموده و با واردکردن مشخصات کارت اعتباری ثبت نام ( شناسه و رمز ثبت نام ) رسید ثبت نام خود را مشاهده کرده ویا مجددا از آن پرینت تهیه نمائید.

 • در صفحه ورود به سیستم انتخاب رشته، پس از چند تلاش جهت ورود به سیستم با پیغام "لطفا به عبارت داخل کادر تصویر دقت نمایید." مواجه می شوم؟
  در صورتیکه با این مشکل مواجه شده اید برای مرورگر های IE از منوی Tools گزینهInternet Option را انتخاب کنید و مطابق شکل زير در Privacy tab قسمت Select the setting for the internet zone را در حالت Minimum قرارداده وAccept all cookie را انتخاب کنید.


 •    تمام حقوق محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. طراحی و پشتیبانی: شركت افرانت