سیستم  پرسش و پاسخ
پرسشهاي متداول داوطلبان
طرح سؤال جديد
داوطلب گرامي،
ابتدا پرسش هاي متداول را ملاحظه نماييد، در صورتي که سوال شما در فهرست پرسش هاي متداول موجود نبود، سوال خود را در اين قسمت مطرح نماييد.

پرسش های متداول
بخش مورد نظر:
 


 • شناسه و رمز ثبت نام را چگونه تهیه کنم؟

  با ورود به سیستم "خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام" میتوانید جهت خرید کارت اعتباری انتخاب رشته اقدام نمایید. با خرید کارت اعتباری، شناسه و رمز ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

   

 • شناسه انتخاب رشته چیست و ازکجا بگیرم؟
   شناسه انتخاب رشته شما در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تحت عنوان کد دسترسی جهت انتخاب رشته درج گردیده است.

 • در چه گروههای آزمایشی توان انتخاب رشته کرد؟
    هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد.  ضمنا آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبانهای خارجی اعلام نموده اند، امکان انتخاب رشته در این گروهها را نیز خواهند داشت.

 • آیا برای انتخاب رشته در هر گروه آزمایشی باید کارت جداگانه بخرم؟
   بله. داوطلبان برای انتخاب رشته / محل در هر گروه آزمایشی لازم است با تهیه کارت اعتباری جداگانه اقدام به انتخاب رشته/محل نمایند.

 • نظام آموزشی پاره وقت چه تفاوتی با نظام آموزشی تمام وقت دارد؟
   حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام وقت می باشد. قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطاء خواهد شد و فارغ التحصیلان این نظام نیز می توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت نمایند.

 • آیا می توانم غیر از نظام آموزشی تمام وقت در پاره وقت هم شرکت کنم؟
   هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید. توصیه می شود قبل از خرید کارت اعتباری جهت انتخاب رشته در نظام پاره وقت از رشته/محلهای ارائه شده در این نظام آموزشی اطلاع حاصل نماید.

 • اگر در هنگام انتخاب رشته به نحوی ارتباط اینترنتی قطع شود وضعیت چگونه خواهد بود؟دوباره اقدام کنم؟آیا کارت اعتباری باطل شده است؟
   نیازی به خرید مجدد کارت نیست، تا زمانیکه دکمه تایید نهایی و ثبت اطلاعات را کلیک نکرده باشید کارت باطل نشده است و می توانید مجددا با همان کارت جهت انتخاب رشته اقدام نمائید.

 • با کلیک بر روی دکمه "تایید و ادامه" به صفحه بعد نمی رود؟
    در اطلاعات ارسالی شما خطایی وجود دارد. به پیغام خطا و توضیحاتی که با رنگ قرمز در بالای صفحه نمایش داده شده است توجه فرمائید.

 • پس از وارد کردن کد رشته/ محل با پیغام "کد رشته انتخابی موجود نمی باشد" مواجه می شوم؟
    توجه داشته باشید که کد رشته / محل را می بایست از "جدول رشته های دانشگاهی"  و  "جدول محل های دانشگاهی"   در منوی سمت راست انتخاب کنید.

 • پس از وارد کردن کد رشته/ محل با پیغام "کد رشته انتخابی با نظام آموزشی شما مطابقت ندارد" مواجه می شوم؟
    دقت داشته باشید که کد رشته را از نظام آموزشی مورد نظر انتخاب کرده باشید.

 • امکان وارد کردن نام کامل رشته / محل دانشگاهی وجود ندارد؟
    توجه داشته باشید که فقط  " کد"  رشته و  " کد" محل دانشگاهی را در کادر مربوطه وارد نموده و از درج نام رشته و یا نام محل دانشگاهی خودداری فرمائید.

 •    تمام حقوق محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. طراحی و پشتیبانی: شركت افرانت